Mám rád inšpiratívne citáty.

Obzvlášť tie o zlomenom srdci.

Myslím si, že sú v snahe preniesť sa cez rozchod veľmi prínosné. Pomôžu nám uvedomiť si, čo je dôležité a ktorým smerom by sme sa mali pri snahe vyliečiť si srdce uberať.

Navyše nás motivujú, ukazujú nám, že v tom nie sme sami a že tie problémy, ktorými si prechádzame, nie sú len naše. Že bojujeme s niečím, s čím bojovali milióny ľudí pred nami. Že prekonávať prekážky je vec života, nie náš údel. A že bolesť k tomu jednoducho patrí.

Vybral som dva konkrétne citáty, ktoré vždy vytiahnem, keď mám pocit, že niekto potrebuje pomôcť a dodať silu. Sú podľa mňa silnejšie ako ostatné práve preto, že idú priamo k veci a sú veľmi nápomocné v snahe cez rozchod sa preniesť.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Prvý je od spisovateľa menom John Greene.

„Dobré alebo zlé časy odídu. Bude to ľahšie. No to, že to bude neskôr ľahšie neznamená, že to teraz nemá bolieť. A ak sa ťa niekto snaží zbaviť bolesti, tak ti vôbec nerobí službu. Takisto keď sa ty snažíš zbaviť svojej bolestí, tak si nerobíš službu.  Pravdou je, že to bolí, pretože je to skutočné. Bolí to, pretože na tom záležalo. A to je vec, ktorú potrebuješ bezpodmienečne pochopiť. No to neznamená, že to neskončí, alebo to nebude lepšie. Bude.“

Čo mám rád na tomto citáte? Že nám pripomína to, že bolesť tu je a je tu práve preto, že náš bývalý partner nám nebol ľahostajný.

Bolest nie je niečo, čo by sme mali ignorovať. Alebo ešte horšie, zabíjať ju alkoholom či drogami. To spraví veci ešte horšie. Bolesť je niečo, čím si musíme prejsť.

A druhý citát? Ten nám pripomína, že k sebe nesmieme prestať byť úprimní.

„Ľudia si myslia, že najbolestivejšia vec v živote je stratiť niekoho, na kom ti záleží. Pravdou však je, že najbolestivejšia vec je stratiť sám seba, keď si niekoho ceníte až príliš a zabudnete, že aj vy za to stojíte.“

Je tak ľahké sa stratiť v láske. Je tak ľahké zabudnúť, kým naozaj sme. Čo milujeme, o čo sa snažíme, čo nás naplňa.

Keď dáme svojmu partnerovi úplne všetko, teda že obetujeme aj vlastné záujmy a vlastný život, stratíme niečo úžasné. A navyše tým paradoxne oslabíme vlastný vzťah.

Vzťah je totiž tak silný, ako je jeho najslabší článok.

Nikdy nezabúdajte, že aj vy za to stojíte. Nevzdajte sa svojich snov a neprestávajte na sebe pracovať.

Presne o tom sú tieto citáty.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…