Z vlastnej skúsenosti viem, že rozchod je jednou z najťažších životných skúšok, ktoré môžu človeka stretnúť.

Sám som zažil niekoľko nepríjemných rozchodov a všimol som si niečo naozaj zvláštne. Po každom z nich som mal v hlave jediný cieľ.

Chcel som sa vrátiť do minulosti. Chcel som vrátiť všetko to pekné, čo som kedysi mal. A to za každú cenu. Možno ste niečo podobné zažili na vlastnej koži a budete so mnou súhlasiť.

Napriek bolesti, ktorú mi rozchod s partnerkou priniesol, som sa ale niečo naučil. To najdôležitejšie, čo môžete po rozchode mať, je viera. Viera v to, že časom bude všetko lepšie.

Mnoho ľudí však verí, že sa po čase opäť vrátia k partnerovi. Táto viera je však falošná. Nesmiete veriť v niečo nereálne. Dovoľte mi vysvetliť vám prečo.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Častokrát prehliadame chyby, ktoré sme vo vzťahu mali

Ako som spomínal vyššie, po rozpadne vzťahu mnoho z nás slepo verí, že sa s bývalým partnerom dá znova dokopy.

V hlave môžeme mať mnoho otázok, napríklad, „Prečo nemôžeme vyriešiť všetky naše problémy a vrátiť sa k sebe?“ alebo „Prečo sme sa vlastne rozišli? Ako to môžeme spolu urovnať?“

Odpoveď na tieto otázky však neprichádza.

A bude trvať ešte nejaký čas, kým si budeme môcť pravdivo na ne odpovedať. Tieto otázky však neustále otravujú našu myseľ. Popritom však akosi zabúdame, že náš vzťah sa rozpadol z určitých dôvodov.

Až po určitom čase si uvedomíme, že takto už nemôžeme pokračovať ďalej. Ak sa chceme posunúť o krok vpred, musí nastať určitá zmena.

Zmena, ktorú musíme sami chcieť.

Zostať priateľmi s bývalým partnerom sa nevypláca

Bohužiaľ, mnoho ľudí sa toto pravidlo musí naučiť z vlastnej skúsenosti.

Nie je jednoduché prestať myslieť na bývalého partnera a uzdraviť sa z bolesti po rozchode, ak máte zdroj bolesti stále pred sebou.

Práve preto vždy tvrdím, že priateľstvo s bývalým partnerom jednoducho nefunguje a nikdy fungovať nebude.

Jedným z mojich overených trikov, ako sa dostať cez túto prekážku v uzdravení, je dodržiavať pravidlo zamedzenia kontaktu, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v TOMTO článku.

Dlho som pracoval na vylepšovaní tohto pravidla, najmä na základe odozvy od ľudí, ktorým som ho odporučil.

Našiel som dva základné problémy, ktoré musia ľudia dodržiavajúci pravidlo zamedzenia kontaktu prekonať.

Prvým je prekonanie strachu zo straty príležitosti. Mnoho ľudí stále mylne verí, že majú príležitosť vrátiť sa späť do vzťahu so svojim ex-partnerom, a obávajú sa jej straty. To to ale hlúposť, pretože často táto príležitosť vôbec neexistuje a ak aj hej, nie je dobrý nápad ju využiť.

Druhým problémom je prekonanie emočnej bolesti, ktorú odlúčenie od ex-partnera prináša. Verte mi však, že ak sa s bývalým partnerom budete stretávať, úplné odstránenie tejto bolesti budete iba odďaľovať.

Práve tieto dva problémy sú dôvodmi, prečo sa toľko ľudí bojí vykonať tento nevyhnutý krok k uzdraveniu. Ešte pred vykonaním prvého kroku urobia dva kroky vzad. A potom sa vzdajú.

Ja sám som si tým prešiel, takže si viem predstaviť, ako sa takí ľudia cítia. Ako sa možno aj vy teraz cítite.

Aj ja som sa po rozchode cítil ako bez života. Ako by som stratil niečo, čo bolo súčasťou môjho „ja“. A za každú cenu som tú stratenú časť chcel získať späť, pretože som si bez nej nevedel predstaviť svoj život.

Ako som však neskôr zistil, bola to obrovská chyba. Žil som v ilúzii, ktorú som si sám vytvoril. A zrazu som sa v nej úplne stratil.

Ak máte podobný problém, nezúfajte. Každý z nás dokáže zvládnuť problémy, o ktorých by sme si mysleli, že sú priam nevyriešiteľné.

Čo ak vám poviem, že bez problémov dokážete žiť bez ex-partnera? Čo ak vám prezradím, že z toho môžete ešte aj veľa získať a stať sa lepším človekom?

Chce to len nájsť silu a ochotu urobiť prvý, najdôležitejší krok.

Urobte tento krok čo najskôr!

Môže to znieť hrôzostrašne. V tejto chvíli sa vám môže zdať, že pred vami je iba tma a idete urobiť krok do prázdna. Ale prvý krok musíte urobiť, aj keď ešte neviete, čo je pred vami a čo vás čaká.

Na to musíte mať, samozrejme, vieru. Viera je pre vaše uzdravenie nesmierne dôležitá.

Viem, že teraz sa cítite vystrašení, zmätení a stratení. Ak sa však chcete uzdraviť, stať sa silnejším a lepším človekom a mať v budúcnosti úspešný vzťah, urobenie prvého kroku je priam nevyhnutné.

Môžem vám zaručiť, že po tom, čo urobíte prvý krok, zistíte, že aj v temnote pred vami je cesta. Cesta, ktorá bude pre vás stále viac a viac viditeľná.

Verím, že nebudete musieť príliš dlho premýšľať nad tým, či sa chcete zbaviť bolesti a vydať sa na cestu k uzdraveniu.

Prajem vám veľa síl a šťastia na tejto náročnej, avšak veľmi odmeňujúcej ceste.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…