Čas vylieči všetky rany.

Aspoň teda to vám povedia, keď ste po rozchode. A pridajú ten ľútostný pohľad.

No je to pravda? Naozaj čas vylieči všetky rany?

Myslím si, že tu treba pár vecí objasniť. Čas nič nevylieči, ak počas neho nezačnete konať. Čas je len médium, liečenie je na vás.

Možno čas do určitej miery pomôže. No rany nebudú zahojené poriadne. Čas vám pomôže zabudnúť, no tie problémy nezmiznú. Budú skryté, ale budú tam.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Vedomá liečba

Je rozchod bolestivý? Samozrejme že áno.

Je ťažké sa s ním vyrovnať? Určite.

Správajú sa ľudia po rozchode tak, ako by sa nemali, pretože nezvládajú svoje emócie? Až príliš často.

Vedomá liečba a konkrétne kroky potrebujeme podniknúť práve preto, aby sa takéto veci nediali. Znamená to vykonať určitú snahu. Teda opak toho, čo robíme, keď čakáme, že to spraví čas za nás.

Súčasťou tohoto procesu sú určité cvičenia, ktoré bez pochyby pomáhajú.

No nez začneme s cvičeniami, bude pre vás prínosnejšie, ak najprv zmeníte pár vecí vo svojom prístupe.

Prečo rozchod tak bolí?

Pravdou totiž je, že za bolesť z rozchodu si môžeme po určitom čase z veľkej miery sami svojim správaním. Mnohí ľudia totiž po rozchode robia určité veci, ktoré ešte prispievajú k tomu, aby rozchod naozaj bolel. Nie je to tak, že by sme boli za svoju bolesť vinní. Áno, rozchod bolí. No keď prejde prvý mesiac, mala by bolesť aspoň jemne oslabnúť. Ak sa to však nedeje, treba začať hľadať vinu u seba.

Napísal som 7 najčastejších dôvodov, prečo ľudia po rozchode trpia viac, ako by mohli a mali. To teda znamená, že ak robíte niektorú z týchto 7 vecí a podarí sa vám s týmto návykom prestať, malo by sa vám uľaviť. Je to také nepriame liečenie, pretože nerobíte konkrétne veci, ktoré by vám mali uľaviť, len meníte spôsob myslenia.

Poďme sa na ne pozrieť:

1. Odmietame potreby tela

Viem, že pravdepodobne nemáte na nič chuť. Alebo naopak, máte chuť zjesť všetko okolo seba.

Viem, že nemáte náladu ísť behať alebo cvičiť. No verte mi, ak tieto základné potreby tela odmietnete, budete sa cítiť ešte horšie.

Nemusíme ísť do extrémov. Ak aj nie ste fanúšik zdravej kuchyne, skúste aspoň udržať stravovacie návyky, ktoré ste mali pred rozchodom či rozvodom.

Trpí vaša hlava. Nie je dôvod, aby sa pridalo aj telo.

2. Myslíme na to, čo sa stalo

Určite si v hlave premietate to, čo sa stalo. Neustále dookola. Stále máte pocit, že ste niečo prehliadli a ak na to prídete, možno všetko začne dávať zmysel.

No tento myšlienkový cyklus je jedným z hlavných dôvodov vášho trápenia. Musíte s tým prestať. Napríklad tak, že dostatočne zamestnáte svoju myseľ.

3. Izolujeme sa

Nikdy sa neizolujte od svojho okolia len preto, aby ste mohli trpieť. Zavolajte všetkým priateľom, dohodnite si stretnutia, kávy, kino, čokoľvek. Tak, aby ste ani minútu nemuseli stráviť sami. Športujte, cestujte, spoznávajte ľudí.

Akcia je kľúčom. Izolácia vám dáva čas premýšľať. A premýšľanie je v tejto fáze to posledné, čo potrebujete.

4. Snažíme sa získať svojho bývalého partnera späť

Nádej je nebezpečná. Teda pri rozchodoch určite.

Dá sa získať ex späť? Určite.

No dôrazne vám doporučujem prijať fakt, že je koniec. Ak chcete svojho ex-partnera späť, budete mať oveľa lepšie šance, ak nejakú dobu počkáte a stanete sa opäť emocionálne stabilnou osobou.

5. Zachovávame si spomienky na ex

Je veľmi dôležité, aby ste sa po rozchode zbavili všetkého, čo vám pripomína ex. Dajte všetky fotky, darčeky a listy do jednej veľkej krabice a niekam ju schovajte. Nemusíte ich vyhadzovať, to by ste raz mohli ľutovať.

Druhá dôležitá vec je nulový kontakt. 

Mali by ste úplne prerušiť kontakt so svojim ex-partnerom. A tým myslím úplne. Nemali by ste chodiť ani na miesta, kde by sa mohol vyskytnúť.

Verte mi, je to pre vaše dobro. A je to jediná cesta.

6. Nepreberáme zodpovednosť

Musíte si uvedomiť, obzvlášť na začiatku, že ste to vy, kto je zodpovedný za svoje šťastie. Nie ex-partner spôsobuje vašu bolesť, to vy a vaše nastavenie mysle.

Váš ex-partner nie je zodpovedný za vaše šťastie!

Ak prijmete zodpovednosť a pochopíte, že ste jedinou osobou, ktorá môže spraviť zmenu, urobili ste úspešne prvý krok.

7. Sebatrýznenie

Mnohí moji klienti mali po rozchode pocit, akoby mali povinnosť sa trýzniť spomienkami, fotkami a pesničkami. Lenže to tak vôbec nie je.

Netrápte sa. Máte právo byť slobodní a cítiť sa dobre. Je to vaša voľba.

 

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…