Nie je to príjemný pocit, keď cítite, ako je váš partner akosi nesvoj a vy neviete, či má len zlú náladu alebo sa vám snaží naznačiť, že s vami v budúcnosti už nepočíta. Dobrou správou je, že v 9 z 10 prípadov je to skutočne len o tom, že má zrejme len ťažký deň, ak však zlej nálade predchádzala veľká hádka alebo iná nepríjemná udalosť medzi vami, možno je čas vášmu vzťahu venovať viac pozornosti.

Váš partner chodí po byte ako bez duše a vy netušíte prečo. Keď ste spolu, pôsobí, akoby bol duchom niekde inde. Alebo sa správa úplne odovzdanie a rezignovane. Všetko to sú náznaky toho, že sa rozchod blíži.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Niekedy však vieme v hlave aj malé veci nafúknuť, preto sme sa pozreli na 12 jasných príznakov toho, že vám vážne hrozí koniec vzťahu.

1. Nie ste prioritou

Ak osoba prestane javiť záujem o spoločné trávenie času, znamená to, že váš vzťah už „dýcha len na prístrojoch“ a možno by ste to mali byť práve vy, kto vytiahne prístroj zo zásuvky. Nie je vôbec príjemné tráviť čas s niekým, kto o to viditeľne nestojí a ak teda počúvate neustále o tom, ako je všetko dôležitejšie ako vy, možno je na čase rázne naznačiť, že očakávate iný prístup. Ak totiž človeku na niekom záleží, tak si na neho čas za každých okolností nájde.

2. Je pri vás, no zároveň akoby tisíce kilometrov ďaleko

Sedí vedľa vás, no blízkosť necítiť. Práve vzdialenosť medzi dvoma ľuďmi je jasným znamením toho, že koniec vzťahu je reálny. No nie vzdialenosť fyzická, ale emocionálna.

Ako to zistiť?

Telefonáty sú kratšie a zriedkavejšie. Rozhovory sú menej zaujímavé a otvorené. Všetky vaše spoločné plány končia slovíčkom „možno“.

3. Opakuje trápne frázy

Pekné príklady takýchto fráz sú:

  • Možno nám nie je súdené byť spolu
  • Vzťahy by nemali byť o tomto
  • Možno sme príliš rozdielni

Ak počúvate takéto slová, akoby už váš partner stál jednou nohou vonku. Sú to jednoznačné náznaky toho, že daná osoba sa s vami chce rozísť, no nie je to pre ňu jednoduché. Urobte partnerovi službu a porozprávajte sa otvorene.

4. Pomaly cúva zo vzťahu

Toto nie je práve typické pre dlhodobé vzťahy, skôr pre vzťahy, ktoré trvajú pár týždňov či mesiacov. Jednoducho to daná osoba necháva „vyšumieť do stratena.“ Volá stále menej, má menej a menej času, až kým sa jednoducho vzťah „tak nejak stratí“.

5. Nezáujem o vás

Ak sa váš partner absolútne nezaujíma ani o to, aký ste mali deň, je to vážne znamenie, že tento vzťah nemá budúcnosť. Diskutovať o tom, ako sa jednému či druhému v práci a v živote darí, to je veľmi dôležitá súčasť každého vzťahu. Ak sa to nedeje, je to znamenie.

6. Nechodíte von

Každý pár by si aspoň raz týždenne mal vyraziť na niečo, čo by sme mohli označiť ako rande. Ak však neexistuje záujem o spoločne trávený čas, možno by vás malo začať zaujímať, prečo. Ak o svojom partnerovi nepočujete celý týždeň, tak je jasné, prečo..

7. Nezáujem o plánovanie budúcnosti

Ak sa s vami vôbec nerozpráva o budúcnosti, možno v nej s vami neráta. Ak odmieta diskusiu o tom, či s vami pôjde na svadbu vašej sesternice alebo mu plány na budúci týždeň príde nepodstatné riešiť „takto skoro“, je to jednoznačne nedostatok oddanosti a veci už môžu byť len horšie.

8. Menej trpezlivosti, viac hádok

Znakom, že sa s vami váš partner chce rozísť, môže byť aj to, že hádky sú oveľa častejšie. Nie že by ste mali viac problémov, no partner stratí záujem niektoré veci tolerovať a jednoducho pustí uzdu svojim emóciam.

9. Neustále sa bráni

Existuje tisíc možných príčin, prečo má niekto problém komunikovať. No jasným znakom toho, že je niečo v neporiadku, je práve to, keď na to poukážete.

Ak si váš partner totiž neuvedomuje, že zmenil svoje správanie a poukážete na to, bude sa snažiť veci aspoň čiastočne napraviť. Ak sa však naopak práve bráni, že je všetko po starom, je to znamenie toho, že váš vzťah je vážne ohrozený.

10. Ghosting

Tento nový fenomén je čoraz častejší, no opäť funguje skôr pri kratších a začínajúcich vzťahoch. Miesto toho, aby sa vám totiž partner postavil čelom a rozišiel sa s vami, pokúsi sa problém riešiť ghostingom – komunikácia sa stane vágnou, ba až neexistujúcou. Osoba sa vyhýba vážnejším konverzáciam a postupne sa emocionálne a fyzicky vyparí z vášho života.

Nie je to pekná vec a je to zbabelé, no deje sa to. A je to jasné znamenie, že váš partner nevidí vo vašom vzťahu budúcnosť.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…