Už viac krát sa mi stalo, že po rozchode som bol v naozaj zlej nálade. Jediné, čo ma vtedy dokázalo aspoň trochu povzbudiť, boli pozitívne citáty.

Čo je však na týchto citátoch také zaujímavé?

Po prečítaní týchto citátov si iste uvedomíte, že boli napísané ľuďmi, ktorí pravdepodobne prežili rovnakú bolesť ako vy. Nie ste jediný, kto prekonal rozchod a zažil smútok.

Možno sa vám to bude zdať nereálne, ale vedieť, že v tom nie ste sami, je pre vašu psychiku veľmi pozitívne. Je to tak hlavne kvôli tomu, že po rozchode často nasleduje obdobie, kedy sa cítite byť opustení.

Žiaľ, musíte si uvedomiť, že rozchod zažilo už nespočetne mnoho ľudí. Napriek bolesti ho prežili a stali sa silnejšími a lepšími osobami.

Vybral som pre vás 10 najviac inšpiratívnych a pozitívnych citátov o vzťahoch. Dúfam, že sa po ich prečítaní zamyslíte a budete sa cítiť lepšie a viac optimisticky.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Tu sú najlepšie citáty o rozchode:

 „Je lepšie milovať a stratiť lásku, ako nikdy nemilovať.“

 – Alfred Lord Tennyson

Jeden z mojich najobľúbenejších a asi aj najznámejších citátov v sebe skrýva obrovskú múdrosť.

Asi každý, kto si prešiel rozchodom pozná tento citát. Hoci spočiatku nemusí dávať zmysel a nebudete mu rozumieť, pochopenie príde časom.

Až keď pochopíte skutočný význam tohto citátu, budete vedieť, že ste sa naozaj dostali cez rozchod a uzdravili ste sa.

„Bolesť je nevyhnutá. Trápenie je dobrovoľné.“

– M. Kathleen Casey

Citát vyjadrujúci častý problém každého človeka po rozchode. Prichádza bolesť, ktorej sa nedá vyhnúť. Avšak, dá sa vyhnúť prerasteniu tejto bolesti do trápenia.

Základom je kontrolovať svoje myšlienky a nemyslieť neustále na minulosť a negatívne skúsenosti. Len tak zabránite zbytočnému trápeniu.

 

„Ak niečo naozaj miluješ, nechaj to ísť. Ak sa to vráti, je to tvoje. Ak nie, nebolo ti to súdené.“

– neznámy

Ďalší zo známych citátov, ktorý vyjadruje nevyhnutnosť toho, aby ste po rozchode nechali partnera ísť. Len ak urobíte tento krok, budete pripravení zažiť niečo nové.

 

„Vzťahy sú ako sklo. Niekedy je jednoducho lepšie nechať ich rozbité, ako sa pokúšať zlepiť ich dokopy a poraniť sa.“

– neznámy

Podľa môjho názoru jeden z najlepších citátov, ktorý mi veľmi pomohol pochopiť situáciu, v ktorej som sa po rozchode nachádzal.

Niekedy je jednoducho lepšie nepokúšať sa opraviť niečo pokazené a radšej sa sústrediť na niečo nové.

 

„Niekedy musíš odpustiť, aby si mohol zabudnúť. A zabudnúť, aby si mohol odpustiť.“

– neznámy

Odpustenie je po rozchode kľúčové. Ako som už veľakrát vravel, odpustiť musíte nielen bývalému partnerovi, ale aj sebe. Vo vzťahu ste obaja urobili chyby a je zbytočné sa kvôli nim trápiť.

Len ak si navzájom odpustíte, budete môcť zabudnúť a pohnúť sa v živote ďalej.

 

„Život je ako jazda na bicykli. Aby ste udržali rovnováhu, musíte sa hýbať vpred.“

– Albert Einstein

Krásny a pravdivý citát od jedného z velikánov vedy. Pomyselný bicykel vyjadruje samotný život. Pasivita a ničnerobenie prináša do vášho života len smútok a negatívne veci. Aktívny život naopak prináša radosť a šťastie. Preto nestraťte rovnováhu a vždy choďte vpred.

 

„Nikdy neprekročíte oceán, pokiaľ nenájdete odvahu stratiť z dohľadu pobrežie.“

– Krištof Kolumbus

Aby ste sa mohli pohnúť ďalej, zažiť niečo nové a osobnostne rásť, musíte opustiť zónu komfortu.

Môže to znieť nepríjemne, ale musíte čeliť svojmu strachu tvárou v tvár, aby ste našli to, čo skutočne hľadáte. Chápem, že to môže stáť mnoho úsilia, ale pevne verím, že sa vám to podarí.

 

„Keď sa jedny dvere zatvoria, ďalšie sa otvoria, ale často sa tak dlho pozeráme na tie zavreté, že nevidíme tie, ktorý sa pre nás otvorili.“

– Helen Keller

Po rozchode sme často doslova pohltení smútkom a negatívnymi emóciami. Samozrejme, rozchod je nepríjemná skúsenosť, ale príliš dlhé trávenie času nad negatívami zabraňuje vstupu pozitívnych vecí do života. A práve tie nás napĺňajú radosťou.

 

„Koľko šťastia je ešte v nešťastnej láske, ak to porovnáme s tými, ktorí nemilujú.“

– Eduard Bass

Môže to znieť ako nonsens, ale ide o čistú pravdu. Hoci ste zažili rozchod a cítite bolesť, uvedomte si, že napriek tomu ste určite zažili počas vzťahu aj veľmi veľa radosti, šťastia a pozitívnych skúseností. A práve tie sú podstatné.

 

„A vtedy som zistil, že je koniec. Keď sa začnete zamýšľať nad začiatkom, viete, že je to koniec.“

– Junot Diáz

Nádherný citát, taktiež jeden z mojich obľúbených. Od minulého vzťahu ste sa oslobodili práve vtedy, keď sa začínate zamýšľať nad novým začiatkom. To je ten moment, ktorý bude vo vašom živote znamenať zmenu k lepšiemu.

 

Na záver vám želám veľa šťastia a úspechov vo vašom uzdravovaní z rozchodu.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…