Určite so mnou budete súhlasiť, keď poviem že rozchod patrí medzi naozaj najťažšie skúšky, ktorým musíme počas života čeliť.

Uzdravenie srdca zlomeného rozchodom môže byť ešte ťažšie, ako prekonať samotný rozchod. Po rozchode totiž prichádza obdobie akéhosi šoku, ktorý vás paralyzuje, ničí nádej a prináša smútok a bolesť.

Mnoho ľudí, ktorým som pomáhal, mi hovorilo presne to isté. Po rozchode sa cítili, akoby už nemali byť nikdy znova šťastní.

Čo keby vám ale poviem, že existuje spôsob, ako sa dostať cez bolesť z rozchodu? Spôsob, ako byť znova šťastný a užívať si život naplno? Nebola by to skvelá správa?

Alebo keby vám poviem, že každý rozchod môžete využiť vo svoj prospech a môže vám pomôcť v budúcich vzťahoch? Verili by ste mi?

Viem, že ak ste prednedávnom zažili rozchod, len ťažko mi uveríte. Ubezpečujem vás, že ani ja by som pravdepodobne neveril. Avšak, sám som prekonal jeden veľmi ťažký rozchod a naučil som sa mnoho nového.

Dovoľte, aby som vám bližšie popísal, čo so mnou tento rozchod spravil.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Môj najťažší rozchod

Hoci od tohto rozchodu prešlo už viac ako 15 rokov, stále si ho pamätám, ako keby sa stal včera. Bola to jedna z najťažší a najviac bolestivých skúseností, akú som kedy zažil. Vlastne, asi aj najviac bolestivá.

Paradoxom však je, že zároveň to bola jedna z najlepších vecí, ktoré ma kedy stretli. Asi mi nebudete veriť, ale je to tak, a za chvíľu vám vysvetlím prečo, prečo to tak je. Nevzdávajte to a pokračuje v čítaní.

Pri písaní týchto riadkov sa snažím využiť čo najviac osobných skúseností. Avšak, ja sám som sa o uzdravení po rozchode nedozvedel z knižky alebo časopisu. Bol to jeden z mojich blízkych priateľov, ktorý ma naučil úplné základy o liečbe srdca zlomeného rozchodom.

On sám si prešiel naozaj škaredým rozvodom s manželkou a aby toho nebolo málo, po čase stratil prácu a ocitol sa skutočne na dne. Napriek tomu sa však nevzdal a začal aktívne pracovať na svojom uzdravení, čo, ako on sám hovorí, mu zachránilo život.

Už dlhý čas tvrdím, že život je naozaj zvláštny. Nikdy neviete, čo vám prinesie. A niekedy sa jednoducho ocitnete na križovatke a musíte sa rozhodnúť, ktorou cestou pôjdete. Taký je proste život.

Niekto sa z rozchodu s partnerom uzdraví rýchlo, z tejto skúseností sa poučí a ide ďalej. Niekomu však uzdravenie môže trvať celé roky, a popritom sa akoby stráca. Tak som sa po rozchode cítil aj ja.

Keď som mal po rozchode za sebou príšerných 8 mesiacov plných bolestivých spomienok, samoty, smútku a výčitiek, neveril som že sa niečo v dohľadnej dobe môže zmeniť. V tom sa však objavil priateľ, ktorého som už spomínal.

Pri pohľade na mňa mu bolo jasné, čím prechádzam. Asi práve preto ma zavolal na kávu. Hoci som najprv váhal, pretože som naozaj na nič nemal chuť, nakoniec som jeho ponuku prijal.

Doteraz som nezabudol na náš rozhovor. Ovplyvnil celý môj život.

Teda, konkrétne na jednu otázku, ktorú mi položil.

Prečo si myslíš, že tvoje šťastie záleží na tvojej bývalej?“

Tak jednoduchá otázka, pritom však tak zákerná a komplikovaná. A ja som nevedel, ako odpovedať.

Ako som to vtedy vnímal ja?

V mojich očiach bola práve ona všetkým, čo mi chýbalo k šťastiu. Bola všetko, čo som potreboval k životu. Nechcel som sa jej vzdať, pretože už len myšlienka na to bola nesmierne bolestivá.

Myslel som si, že práve ona ma udržuje pri živote a núti ma ísť ďalej. Po tom, čo sme sa rozišli, som akoby stratil chuť pokračovať. Asi mi budete rozumieť…

Treba si však uvedomiť, že po rozchode nedokáže človek rozmýšľať racionálne. Negatívne myšlienky poľahky premôžu tie pozitívne, a človek jednoducho nedokáže myslieť na nič príjemné.

Našťastie, ja som mal priateľa, ktorý moje myslenie zásadným spôsobom zmenil. Vysvetlil mi, ako sa dostal cez rozchod on sám, ako si navrátil stratené šťastie a stal sa lepším človekom. A popritom si samozrejme vyliečil zlomené srdce.

Bolesť po rozchode je totiž len znakom, že vaše myslenie, postoj k sebe samému a k životu nie sú správne.

Čo som sa naučil?

Priateľ mi vysvetlil, že existujú dve základné pravidlá, ako stať lepším človekom a nájsť svoje životné šťastie. Hoci mi trvalo dlhší čas pochopiť ich skutočný význam, dnes tieto pravidlá môžem odporučiť naozaj každému, kto prežíva ťažký rozchod. A aj ostatným ľuďom.

Prvým pravidlom je mať rád samého seba.

Druhým pravidlom je mať zmysel života.

Viem, že to môže znieť zvláštne, ale mnoho ľudí nedokáže akceptovať svoje vlastné ja. Musíte akceptovať všetky svoje silné stránky, slabé stránky a prijať samého seba takého, aký naozaj ste. Nehľadajte uznanie a schválenie od iných.

Ak sa chcete naučiť, ako mať rád samého seba, odporúčam vám nájsť si chvíľu len pre seba a zamyslieť sa. Zamyslieť sa nad sebou a pozrieť sa do svojho vnútra. Len tak môžete nájsť svoje skutočné „ja“ a akceptovať ho.

So zmyslom života je to zložitejšie. Pravda je však taká, že pokiaľ chcete žiť šťastný a plnohodnotný život, musíte objaviť jeho zmysel a neustále ho nasledovať.

Aký máte zmysel života? Skúste si položiť túto otázku. Stavím sa, že odpoveď spočiatku nenájdete. Aj mne trvalo nejaký čas, pokiaľ som ho našiel.

Ak chcete aj vy nájsť svoj zmysel vášho života, môžem vám dať pár užitočných rád. Existuje mnoho knižiek, ktoré sa touto problematikou zaoberajú a ich prečítanie vám iste pomôže.

Dobrý spôsob, ako nájsť zmysel života, je taktiež nájsť niečo čo vás baví a napĺňa. Skúste čo najviac pomáhať ľudom okolo vás a použitím vašich silných stránok zlepšovať život ostatných ľudí. Nie je nič lepšie, ako keď nájdete svoj životný cieľ a navyše pritom pomôžete druhým.

Verte mi, že ak budete mať úspešne zvládnuté tieto dve pravidlá, budete mať skvelý základ na prežitie šťastného života. Navyše, cestou sebapoznania zistíte, že ste sa dostali cez bolesť z rozchodu a uzdravili sa.

Ak aj teraz prežívate bolesť z rozchodu, nezostáva mi nič iné, len popriať vám čo najviac síl, aby ste mohli nájsť vlastnú cestu a vaše skutočné „ja“. Až keď to spravíte, budete mať možnosť nájsť partnera, ktorého si naozaj zaslúžite a ktorý si zaslúži vás.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…