Prekonávanie rozchodov je takmer vždy veľmi náročné a bolestivé. Postupne prekonávame viaceré fázy rozchodu a posúvame sa bližšie nášmu cieľu – úplnému prekonaniu rozchodu a posunutiu sa ďalej.

Počas toho zažívame chaotický „kokteil“ emócií. Cítime toho toľko naraz, že poriadne ani nevieme, čo vlastne cítime.

Jedná vec je na prekonávaní naozaj nesmierne ťažká, ba až úplne nemožná. Tou je zabudnutie na životnú lásku.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Úplne zabudnúť na lásku vášho života nie je možné

Poviem vám to otvorene. Ak ste si o niekom mysleli, že je láskou vášho života, len tak jednoducho sa vám na neho alebo na ňu nepodarí zabudnúť.

Teda, ako sa to vezme…

Slovo „zabudnúť“ v tomto článku používam v trochu prenesenom význame. Zabudnúť na životnú lásku sa vám podarí vtedy, keď už nebudete mať s vašim ex-partnerom spojené žiadne negatívne emócie.

Budete schopní stretnúť sa s ním, porozprávať sa a vôbec popritom nepomyslieť na to, čo kedysi medzi vami bolo a čo ste spolu zažili.

Keď sa vám to podarí, môžete si povedať, že sa vám podarilo „zabudnúť“ na vašu životnú lásku. Aj keď si, samozrejme, stále si budete vášho ex-partnera pamätať.

Vaše šťastie záleží iba na vás

Možno je pre vás zabudnutie na vašu životnú lásku tak náročné práve preto, že ste všetky vaše pocity šťastia spojili s vašim ex-partnerom.

Teraz, keď už váš ex-partner vo vašom živote nie je, ste prišli o všetko šťastie, ktoré ste v živote mali. A myslím, že je úplne jasné, že bez šťastia nebudete nikdy viesť spokojný a naplnený život.

Preto je dôležité, aby ste sa takýchto myšlienok raz a navždy zbavili.

Nemôžete si myslieť, že bez vášho ex-partnera už nikdy nebudete šťastní. Na to, aby ste boli šťastní, totiž potrebujete iba seba samého. Nikoho iného a už vôbec nie vášho ex-partnera.

Viem, že je to náročné. Samému mi to trvalo dlhé mesiace. No keď som naozaj uveril tomu, že moju ex-priateľku vo svojom živote nepotrebujem, všetko hneď išlo omnoho ľahšie a za krátku dobu som bol schopný posunúť sa ďalej.

Nepodceňujte silu viery. Skúste naozaj uveriť tomu, že šťastní môžete byť aj sami. Pomôže vám to nie len prekonať tento rozchod, ale aj viesť šťastnejšie a naplnenejšie vzťahy v budúcnosti.

Ako zabudnúť na ex-partnera a prekonať rozchod

Teraz už možno trochu lepšie chápete, o čom by zabudnutie na vašu životnú lásku a prekonanie rozchodu malo byť. Stále však zrejme neviete, ako na to.

Stále neviete, ako zabudnúť na chlapa, ako zabudnúť na ženu, ako zabudnúť na vášho bývalého či ako zabudnúť na vašu bývalú.

Pravda je taká, že presný návod neexistuje. Každý z nás je iný a to, čo pomohlo mne, nemusí zaručene pomôcť vám.

Aj tak sa vám však pokúsim predstaviť 2 metódy, ktoré naozaj pomohli mne, ako aj mnohým ďalším ľuďom, ktorým som ich odporučil.

Verím, že pomôžu aj vám.

Metóda 1: Afirmácie

Zabúdanie na životnú lásku je proces, pri ktorom sa vedome zbavujete myšlienky, že na to, aby ste boli šťastní, potrebujete vášho ex-partnera.

Vedomé zbavovanie myšlienky je však často veľmi náročné. Možno to poznáte aj sami. Keď sa na niečo snažíte nemyslieť, vo výsledku na to iba stále viac a viac myslíte. Je ťažké na niečo vedome nemyslieť.

Veľmi dobre sa mi osvedčili pozitívne afirmácie. Skúste si na papier napísať niečo takéto:

„Vedome zabúdam na (meno vášho ex-partnera) a zbavujem sa všetkých väzieb medzi mojou a minulosťou a mnou. Iba tak sa pripravím na opätovný príchod lásky do môjho života.“

Áno, viem, môže vám to pripadať zvláštne, no takéto afirmácie vám naozaj pomôžu. Nemusíte používať tú moju. Vytvorte si vašu vlastnú a aspoň 3-krát denne ju 20-krát zopakujte. Ideálne nahlas, pokiaľ je to možné.

Metóda 2:  Znecitlivenie

Táto metóda môže byť na prvý pohľad nepríjemná a dokonca bolestivá, no taktiež s ňou mám veľmi dobré skúsenosti.

Vyskúšajte sa vedome a cielene na určitú dobu vystaviť všetkým spomienkam na vášho ex-partnera a váš spoločný vzťah.

Čo tým myslím?

Nájdite spoločné fotky a videá, vzájomné listy, či čokoľvek iné, čo vám bude vášho ex-partnera pripomínať.

Bude to nepríjemné. Všetky tieto spomienky budú vo vás vyvolávať negatívne emócie a budete pociťovať silnú vnútornú bolesť.

Po určitom čase to však prestane. Emočne sa vyčerpáte a už nebudete schopní tieto negatívne emócie pociťovať. Práve vtedy si budete môcť povedať, že vám táto metóda pomohla.

Kedy si budete môcť povedať, že sa vám to naozaj podarilo

Keď si budete myslieť, že sa vám podarilo zabudnúť na vašu životnú lásku a prekonať tak váš rozchod, môžete to relatívne jednoduchým spôsobom otestovať.

Keď najbližšie stretnete vášho ex-partnera, skúste sa s ním porozprávať.

Nemusíte sa rozprávať o vašom vzťahu ani o ničom vážnom. Dôležité je iba to, aby ste sa ocitli vo vzájomnom kontakte.

Ak popritom nebudete pociťovať žiadne negatívne emócie, tak sa vám to podarilo. „Zabudli“ ste na vášho ex-partnera a ste pripravení posunúť sa ďalej.

Ak to však pre vás bude náročné a do vašej hlavy sa opäť budú dostávať nepríjemné myšlienky, budete na tom ešte musieť zapracovať.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…