Premýšľala si niekedy nad tým, či je možné zabudnúť na niekoho, o kom si si dlho myslela, že ho miluješ?

V reakcii na e-maily, ktoré od vás dostávam, som pochopil, že mnohé z vás to považujú za nemožné. Prečo? Pretože úplne nerozumiete, čo je láska.

Dobre, možno som na úvod príliš tvrdý. Prepáč. No mnohí z nás si zamieňajú lásku s egom. Spravili sme si obrat o láske z toho, čo sme videli a počuli vo filmoch.

A to je práve dôvod toho, prečo nedokážeme na niekoho zabudnúť.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Filmy a romantické citáty na Facebooku nám tvrdia, ako nemôžme byť šťastní, pokiaľ si k sebe nenájdeme cestu späť. No tieto presvedčenia sú pre teba ako jed, nehovoriac o tom, že nie sú pravdivé.

Ako zabudnúť na chlapa, ktorého si milovala

Tip č.1: Môžeš milovať aj iného muža

Musíš pochopiť, že si schopná milovať aj ďalšieho muža. To nie predošlý vzťah ti bráni sa znova zamilovať. Si to len ty. Choď von, stretávaj ľudí a uvidíš, že to, čo si kedysi považovala za lásku, bude nakoniec len slabý odvar toho, aká úžasná láska ťa v budúcnosti čaká. Navyše, tým, že si sa z predošlého vzťahu poučila, by mal byť tvoj ďalší vzťah ešte lepší.

Tip č.2: Zbav sa nepravdivých presvedčení

Toto je jeden z najväčších problémov po rozchodoch. Veríme veciam, ktoré jednoducho nie sú pravdivé. To sú napríklad:

a) Utrpenie je súčasťou lásky

Áno, vo filmoch hlavná postava často trpí, než napokon získa lásku svojho života. No realita je úplne o niečom inom. Môžeš nájsť pravú lásku bez toho, aby si trpela.

b) Skutočná láska prichádza raz za život

Nie. Kým stretávaš nových ľudí, budeš mať vždy šancu stretnúť nového, skvelého muža, ktorý sa k tebe bude hodiť ako keď spojíš jeden dielik puzzle s druhým.

c) Láska nie je voľba

Toto je aj nie je pravda. To, do koho sa zamiluješ, závisí s veľkej časti na tom, čo si si prežila, aké sú tvoje nenaplnené potreby a v podstate aj na načasovaní.

Zamilovanie sa nie je náhodný proces, ktorý sa nedá predpokladať.

3. Prijmi skutočnú pavdu o láske

Keď už poznáš nepravdivé presvedčenia, aké sú tie pravdivé?

a) Je úplne normálne po rozchode sa trápiť

Nie je na tom naozaj nič zlé. Ak sme boli na niečo zvyknutí, je nám ľúto, že sme o to prišli.

A ty si teraz stratila muža, ktorého si milovala. Je úplne logické, že ti je to ľúto a že si smutná.

Ak sa však rozchodom trápiš príliš a dlhodobo, zrejme si to spôsobuješ sama.

b) Pocity lásky sú len chémia

Viacerí výskumníci jasne preukázali, že ten špeciálny pocit lásky vzniká vtedy, keď stretneme niekoho, kto spĺňa naše kritéria potenciálneho partnera. Vtedy sa totiž uvoľňujú chemikálie, ktoré nám tento pocit spôsobujú. Ak máš teda pocit, že nie si schopná lásky, je to len tým, že sa ti nepodarilo stretnúť muža, ktorý by tvoje kritéria spĺňal.

Najčastejšie chyby, ktoré ženy robia, keď chcú zabudnúť na niekoho, koho milovali

Na internete je veľa rád, ako zabudnúť na svojho bývalého. Väčšinou je to niečo ako „ži v prítomnosti“ a „miluj sama seba“.

Ak nemiluješ sama seba, nie je to o tom, že by si sama seba dostatočne nepresvedčila o svojej hodnote. Nie je to tak, že ak budeš opakovať pred zrkadlom „mám sa rada“, tak sa začneš mať rada. Je to o tom, že máš nejaké potreby a tie potreby nie sú naplnené.

A žiť v prítomnosti? Predstav si, že si v minulosti mala jedinú zlatú mincu a tú si niekde stratila. Teraz nemáš nič. Samozrejme, že ťa bude trápiť, čo sa vtedy stalo. A teraz si predstav, že máš poklad s 1000 zlatými mincami a jedna sa ti niekde stratí. Bude ti to ľúto? Myslím si, že nie.

Chápeš, čo tým chcem povedať? Ak presvedčíš svoju myseľ, že si stratila jedného partnera, aby si mohla stretnúť niekoho iného, zabúdanie bude oveľa jednoduchšie.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…