Láska je krásna vec, no často bolí. Azda každý človek sa počas svojho života stretne so zlomeným srdcom.

Najčastejšie je to vtedy, keď naša láska nie je opätovaná. Najbolestivejšie je to však vtedy, keď ťa niekto, kto ťa kedysi miloval, zrazu milovať prestane.

Rozchody sú jednou z najbolestivejších príčin zlomeného srdca. Preto sa v tomto článku budem venovať práve nim.

Prečítajte si 15 tipov, ktoré vám pomôžu vyliečiť zlomené srdce po rozchode. Verím, že vám pomôžu.

1. Uvedomte si, že bolesť je potrebné konfrontovať

Bolesť sa po rozchode stáva aspoň na nejaký čas emóciou, ktorú pociťujeme úplne najviac. Dokáže úplne zahltiť naše životy a úplne z nich vytlačiť všetky ostatné emócie.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Mnohí ľudia robia chybu v tom, že sa snažia pred bolesťou utiecť. Nechcú ju cítiť a snažia sa pred ňou skryť.

Nesnažte sa bolesť umelo potlačiť niečím alebo niekým iným, ako napríklad alkoholom, drogami či okamžitým „skočením“ do ďalšieho vzťahu.

Naplno bolesť precíťte a neskrývajte sa pred ňou. Iba tak sa jej raz a navždy zbavíte. Keď sa pred ňou budete skrývať, bolesť sa raz vráti. A často ešte silnejšia ako predtým.

2. Pocity viny vám nijako nepomôžu

So zlomeným srdcom často prichádzajú aj pocity viny.

Možno sa aj vy aspoň čiastočne viníte za rozpad vášho vzťahu. A to je v poriadku. Je však dôležité zbaviť sa pocitov viny tak rýchlo, ako je to len možné.

Ak si myslíte, že je to správna voľba, ospravedlňte sa. Čo je však hlavné, nedržte pocity viny v sebe príliš dlho. Uškodí vám to a iba to oddiali vaše uzdravenie a prekonanie vášho rozchodu.

3. Snažte sa myslieť pozitívne

Viem, znie to možno až hlúpo. Avšak, aj počas rozchodu sa dá myslieť pozitívne. Skúsim vám vysvetliť, čo tým myslím.

Je pravda, že po rozchode budete prežívať množstvo negatívnych emócií. Je to úplne normálne.

Pozitívnym myslením myslím to, aby ste sa nenechali týmito emóciami úplne zahltiť a aby ste úprimne verili, že vás čaká príjemná budúcnosť.

Ľudia si často po rozchode myslia, že ich život sa skončil a už nikdy nebude veselý , šťastný a naplnený. Je dôležité, aby ste takéto myšlienky čo najskôr dostali z vašej hlavy a nenechali sa nimi príliš ovplyvniť.

4. Nebuďte na seba príliš prísni

Snažte sa prijať vaše emócie také, ako sú. Nepotláčajte ich iba preto, lebo si myslíte, že sú prejavom slabosti alebo sú pre vás zlé.

Áno, niektoré emócie sú pre vás naozaj škodlivé, no nasilu sa ich nezbavíte. Nebojujte proti nim a hlavne sa za ne nehanbite.

Všetky emócie sú predsa ľudské.

5. Nájdite svoju vášeň a začnite sa jej venovať

Čo myslím vášňou? Čokoľvek, čo vás napĺňa.

Venujte sa práci, hudbe, tancu, umeniu, športu… Pomôže vám to prísť na nové myšlienky a nemyslieť stále iba na rozchod a všetko negatívne, čo sa s ním vo vašej hlave spája.

Avšak, dajte si pozor, aby ste to nepreháňali. V období rozchodu je veľmi jednoduché niečomu príliš prepadnúť. Pociťujeme v sebe prázdnotu a snažíme sa ju niečím naplniť. Všetkého veľa škodí.

6. Myslite na svoje zdravie a nezanedbávajte ho

Zdravie je nesmierne dôležité. Nezanedbávajte ho.

Zdravie je pre vás samozrejme dôležité preto, že by ste sa mali starať o vaše telo a vašu myseľ, aby boli v čo najlepšom stave.

Je tu však ešte jeden dôležitý aspekt.

Fyzické a psychické zdravie vám pomôže omnoho lepšie a rýchlejšie prekonať rozchod.

Telo a myseľ so sebou úzko súvisia. Keď sa budete starať o telo, pomôže vám to aj po psychickej stránke. A platí to, samozrejme, aj naopak. Preto nezanedbávajte ani vaše telo, ani vašu myseľ. Starajte sa o obe.

7. Pracujte na sebe

To, že ste boli prinútení prekonať bolestivý rozchod, ešte neznamená, že by ste mali prestať pracovať na vašom rozvíjaní.

Pracujte na sebe a snažte sa byť čo najlepším človekom. Snažte sa byť čo najlepší vo veciach, ktoré sú pre vás dôležité.

Pomôže vám to nie len prekonať rozchod, ale aj stať sa silnou a samostatnou osobnosťou, čo je pre váš život a pre vaše šťastie naozaj dôležité.

8. Odmeňte sa

Urobte niečo pre seba. Iba pre seba. Na chvíľku nemyslite na nikoho iného a urobte niečo, čo vás naozaj poteší.

Okrem toho, že vám to zlepší náladu, vám to pomôže pochopiť, že na to, aby ste boli šťastní, nepotrebujete naozaj nikoho iného.

Počas vzťahu ste si možno zvykli, že všetko musíte robiť s vašim partnerom. To nie je dobré a čím skôr sa tejto myšlienky zbavíte, tým skôr sa vám podarí váš rozchod prekonať.

Na to, aby ste viedli šťastný a naplnený život potrebujete iba samého seba. Zapamätajte si to.

9. Buďte so sebou spokojní

Úplná strata sebavedomia a sebadôvery je po rozchodoch veľmi častá. Zároveň je však nesmierne škodlivá.

Pokúste sa získať vaše sebavedomie a vašu sebadôveru späť. V živote ich naozaj budete potrebovať a všetko s nimi pôjde jednoduchšie.

Neubíjajte sa kvôli rozchodu a sústreďte sa na vaše ciele a ambície. Sústreďte sa na to, čo chcete v živote dosiahnuť.

Nájdenie zmyslu vášho života a jeho naplnenie urobí váš život niekoľkonásobne lepším.

10. Obkoleste sa správnymi ľuďmi

Často sa hovorí, že ľudia v našom okolí ovplyvňujú to, ako sa správame a dokonca aj to, kým vlastne sme.

Počas rozchodu to platí obzvlášť. V nepríjemných fázach našich životov sme totiž zraniteľní a je dôležité, aby sme boli obkolesení naozaj tými správnymi ľuďmi.

Kto sú to však správni ľudia? To je ťažko povedať. Pre mňa sú správni iní ľudia, ako pre vás. Dôležité je, aby vám títo ľudia umožňovali byť samým sebou.

Nájdite ľudí, ktorí vás v chvíľach slabosti naozaj podporia a pomôžu vám všetko prekonať. Nemusíte v tom predsa byť úplne sami.

11. Nezanedbávajte svoju myseľ

Vyskúšajte meditáciu. Mám s ňou skvelé skúsenosti.

Skúste sa prepojiť s vašim vnútrom a doprajte si chvíľku dokonalého a ničím nerušeného odpočinku.

Uvidíte, pomôže vám to.

12. Nesnažte sa vášmu ex-partnerovi navždy vyhýbať

Po rozchode často nechceme ex-partnera ani vidieť. Je to úplne pochopiteľné a je to aj dobré.

Stretnutie s ex-partnerom môže vo vás vyvolať negatívne emócie, respektíve emócie a nálady, ktoré nie sú pre proces uzdravovania sa dobré. Sú škodlivé.

Nestaňte sa otrokom týchto emócií a nesnažte sa vášmu ex-partnerovi za každú cenu vyhýbať. Nemeňte vaše zvyklosti iba preto, aby ste sa za každú cenu nestretli.

Ešte niečo dodám. Pokiaľ je to možné, je spravidla dobré úplne sa ex-partnerovi vyhýbať, no iba na určitú dobu. Ja osobne odporúčam 60 dní. Nikdy však nemeňte celý váš život iba z tohoto dôvodu.

Buďte silní a prekonajte to.

13. Nezovšeobecňujte všetkých mužov či všetky ženy iba kvôli vášmu ex-partnerovi

Naštval vás váš ex-partner a máte pocit, že už nikdy nebudete schopní dôverovať žiadnej osobe opačného pohlavia?

Takéto zovšeobecňovanie nie je dobré pre vás, ani pre nikoho iného.

Často sa hovorí, že všetci muži sú rovnakí a všetky ženy sú rovnaké. Naozaj si myslíte, že to tak je? Ja teda rozhodne nie.

Na svete existuje ideálny partner pre vás, len sa vám ho ešte nepodarilo nájsť. Dajte tomu čas. Skôr či neskôr sa vám to podarí.

14. Vyskúšajte niečo nové

Máte pocit, že všetky vaše vzťahy stroskotávajú kvôli rovnakým problémom? Možno to nebude náhoda.

Často máme tendenciu vracať sa k rovnakým typom ľudí a do rovnakých situácií. Avšak, to ešte neznamená, že je to pre nás najlepšie.

Vyskúšajte niečo nové. Vyskúšajte iného partnera a možno zistíte, že to, čo ste považovali za správne, pre vás vôbec nie je dobré.

Dajte si však pozor na to, aby ste sa do nových vzťahov nehrnuli príliš skoro. Najprv prijmite všetky vaše emócie a nesnažte sa ich prekryť novým vzťahom. Takýto vzťah dlho nevydrží a budete sa po ňom cítiť ešte horšie.

15. Snažte sa poučiť zo svojich chýb

Mýliť sa je ľudské. Chyby robí úplne každý.

Preto by ste sa kvôli vašim chybám nemali ubíjať. Mali by ste ich prijať a snažiť sa z nich poučiť.

Vzťahy a rozchody sú skvelou príležitosťou na to, aby ste si uvedomili, čo vlastne hľadáte a čo od partnera očakávate.

Keď sa poučíte z vlastných chýb, každý váš ďalší vzťah bude mať vyššiu šancu na úspech, ako ten pred ním. Využite to vo svoj prospech.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…