Ako sa dá prestať milovať niekoho, s kým ste už chceli stráviť váš celý život?

Je to vôbec možné?

Ako prestať milovať vášho ex-partnera?

Na všetky tieto otázky sa vám pokúsim v tomto článku odpovedať. Bohužiaľ, ako to už pri láske býva, odpoveď nie je nikdy jednoznačná. Láska je komplikovaná téma a nie všetko je možné zovšeobecniť tak, aby to pomohlo každému.

Aj napriek tomu sa vám však pokúsim poskytnúť zopár rád, ktoré vám pomôžu prestať milovať vášho ex-partnera, s ktorým už nemôžete alebo nechcete byť.

Keď sa vám to podarí, budete schopní naozaj prekonať váš rozchod a raz a navždy sa posunúť ďalej.

Čo to vlastne znamená „odmilovať sa“?

Pojem „odmilovať sa“ je vlastne presným opakom zamilovania sa.

Keď sa zamilujete, začnete k niekomu pociťovať lásku. Niečo, čo ste predtým nepociťovali, začína zrazu byť bežnou súčasťou vášho života.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Pri odmilovaní sa je to naopak. Odmilovanie sa nastáva vtedy, keď niekoho prestávate milovať. Keď prestávate cítiť lásku, ktorú ste kedysi bežne k vášmu ex-partnerovi cítili.

To sa však ľahšie povie, ako urobí. K tomu, ako na to, sa dostanem neskôr. Najskôr chcem prebrať niečo iné, čo vás možno stále vo vnútri ťaží.

„Ako ma bol môj ex-partner schopný prestať milovať tak rýchlo?“

Táto otázka chodí po rozume množstvu ľudí, s ktorými sa ich ex-partner rozišiel. Ľudí, ktorých vzťah sa skončil, no nebola to ich voľba. Rozhodol za nich ich ex-partner.

Je totiž veľmi bolestivé vidieť, že človek, s ktorým ste sa kedysi navzájom milovali, bol schopný váš rozchod tak rýchlo a bezbolestne prekonať a posunúť sa ďalej.

Existuje na to jeden veľmi jednoduchý dôvod.

Váš ex-partner si pravdepodobne prešiel tým istým, čím teraz prechádzate vy. Začal s tým však omnoho skôr.

Nerozišiel sa s vami hneď, ako mu to napadlo. Začal zvažovať svoje možnosti a postupne sa od vás emočne vzďaľoval. Váš ex-partner začal rozchod prekonávať omnoho skôr, ako vy. Preto si myslíte, že to zvládol tak rýchlo.

Ako prestať milovať vášho ex-partnera

Aby ste sa naozaj mohli posunúť ďalej, musíte úplne prestať milovať vášho ex-partnera. Úplne. Nesmiete k nemu prechovávať už naozaj žiadne city.

Ako to však docieliť?

Nižšie nájdete zopár rád, ktoré vám v tomto úsilí pomôžu.

1. Musíte to NAOZAJ chcieť

Je to jednoduché. Pokiaľ nebudete naozaj chcieť prestať milovať vášho ex-partnera, nepodarí sa vám to.

Musíte to chcieť. A musíte to chcieť VY. Nikto iný. Nerobte to preto, že to od vás očakáva vaša rodina či ktokoľvek iný. Urobte to kvôli sebe.

Keď to budete naozaj chcieť a budete po tom túžiť, podarí sa vám to. Aj tento krok však môže byť veľmi náročné splniť.

2. Musíte pohltiť všetku bolesť, ktorú prežívate

Rozchody sú vždy spojené s bolesťou. Nesnažte sa jej vyhýbať či skrývať sa pred ňou. Postavte sa jej zoči-voči a prijmite ju.

Na to, aby ste sa mohli posunúť ďalej, musíte vašu bolesť spracovať tak, aby sa už nikdy nevrátila.

Pokiaľ by ste sa ju snažili iba skryť alebo zahnať niečím iným (novým vzťahom, alkoholom, drogami atď.), tak by sa po krátkom čase vrátila. A často ešte silnejšia ako predtým.

3. Musíte prijať, že váš vzťah sa skončil

Pokiaľ budete stále dúfať, že sa váš ex-partner k vám vráti, nikdy sa nepodarí odmilovať sa a navždy prekonať váš rozchod.

Prijmite to a pripravte sa na ďalší krok vo vašom živote.

4. Prestaňte idealizovať vášho ex-partnera

Partnerov počas vzťahov často staviame na pomyselný piedestál. Myslíme si, že sú dokonalí, a že už nikoho tak úžasného v živote nenájdeme.

Takéto rozmýšľanie nie je vôbec správne. Skúste sa nad tým zamyslieť. Váš ex-partner nebol dokonalý. Váš vzťah mal chyby. Inak by sa nerozpadol.

Viem, je to trochu kruté, ale je to naozaj tak.

Čím skôr si to uvedomíte, tým skôr sa vám podarí prestať vášho ex-partnera milovať.

5. Snažte sa dosiahnuť samostatnosť

Posledný krok je už na vás. Vašim cieľom je zbaviť sa všetkých emócií, ktoré k vášmu ex-partnerovi cítite a oslobodiť sa.

Musíte si uvedomiť, že na to, aby ste boli šťastní, nepotrebujete nikoho iného. Odvážte sa a staňte sa samostatnými a silnými osobnosťami.

Môže to byť náročné, ale určite to zvládnete.

Je vždy možné odmilovať sa?

Niektorí ľudia si myslia, že keď niekoho skutočne milovali, tak sa už nikdy nedokážu odmilovať.

Je to však naozaj tak? Je vždy možné odmilovať sa, alebo existujú aj prípady, kedy to možné nie je?

Popravde, existuje aj typ lásky, pri ktorom to možné nie je. Tento typ lásky je však v dnešnom svete veľmi vzácny.

Hovorím o večnej nesebeckej láske. Hovorím o láske, ktorá nie je naozaj ničím podmienená a ktorá pre svoju existenciu nepotrebuje lásku z druhej strany. Keby bol každý vzťah založený na takejto láske, tak by naozaj nebolo možné odmilovať sa.

Bohužiaľ, nie všetky vzťahy sú založené na takejto láske. Dokonca by som povedal, že drvivá väčšina vzťahov na nej nie je založená. Nemyslím to v zlom a nechcem znieť cynicky. Nechcem vám však klamať. Je to naozaj tak.

Môžete sa na to pozrieť aj z tej lepšej strany… Keď sa váš vzťah rozpadol, je takmer isté, že budete schopní prestať vášho ex-partnera milovať.

Budem vám držať palce a verím, že sa vám to podarí.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…