O mužoch si často ženy myslia, že sú bezcitní a že romantické vzťahy neprežívajú tak intenzívne, ako ony.

Je jasné, že aj takíto muži existujú, no o väčšine z nich to vôbec neplatí. Aj muži prežívajú vzťahy veľmi intenzívne. A aj mužov môže rozchod veľmi bolieť.

V tomto článku vám poviem, čím si väčšina mužov po rozchode prechádza. Možno vďaka tomu lepšie pochopíte vaše vlastné pocity, alebo sa vám podarí prísť na to, prečo sa váš ex-partner správa tak, ako sa správa.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Muži často svoje pocity skrývajú

Áno, mnoho mužov po rozchodoch na seba „nahodí“ hrdú tvár, ktorá zakrýva to, čo sa v ich vnútre skutočne odohráva. Avšak, to, že muž navonok neprejavuje žiadne známky smútku či ľútosti, vôbec neznamená, že takéto pocity necíti.

Často je to práve naopak…

Práve kvôli tomuto skrývaniu pocitov často trpia ex-partnerky mužov. Samé cítia, že ich psychika nie je po rozchode úplne v poriadku, no popritom vidia, že ich ex-partner to celé prežíva úplne v poriadku.

Ak ste si prešli rozchodom s mužom, ktorý navonok neprejavuje svoje pocity, určite presne viete, o čom hovorím.

Vravíte si:

  • Ako je možné, že vôbec nie je smutný?
  • Čo som preňho nič neznamenala?
  • Asi si to so mnou ani nemyslel vážne…

Pravda je však niekde. Často je to tak, že čím je muž navonok tichší a „vyrovnanejší“, tým horšie to celé prežíva.

V čom to celé spočíva? Prečo sa muži po rozchodoch takto uzatvárajú do seba a nechcú si pripustiť bolesť, ktorú prežívajú?

Dôvodov je hneď niekoľko. Spomeniem hlavné 2:

1. Muži majú pocit, že musia pôsobiť silne a vyrovnane

Na mužov pôsobí tlak spoločnosti, pretože sa od nich očakáva, že budú silní a nenechajú sa ovplyvniť svojimi emóciami.

A možno to tak často ani nie je. Možno by ľudia v ich prítomnosti uvítali, keby sa aspoň trochu otvorili a zverili so svojimi pocitmi.

Aj napriek tomu si však muži myslia, že nemôžu takto prejaviť svoju slabosť a dať najavo, že aj s nimi môžu emócie poriadne „pozametať“.

2. Muži sa často nemajú komu zdôveriť

Vzťahy medzi mužmi sú odlišné ako vzťahy medzi ženami.

Ženy sú zvyknuté všetko detailne rozoberať a navzájom sa rozprávať o svojich pocitoch.

S mužmi to však často býva inak…

Skupiny mužov bývajú často zamerané skôr na vzájomnú konkurenciu. Každý muž chce byť vnímaný ako silný a dominantný, kvôli čomu sa nechce so svojimi pocitmi zveriť svojim priateľom.

Je to správny prístup?

Ťažko povedať…

Snaha niečo si dokázať

Ďalšia vec, ktorá môže byť pre ženy veľmi bolestivá, je, keď sa ich ex-partner okamžite po rozchode začne obzerať po ostatných ženách a snažiť sa nájsť si niekoho iného.

Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že sa mu podarilo nesmierne rýchlo prekonať rozchod a už je pripravený posunúť sa ďalej.

Aj v tomto prípade je však pravda často úplne iná.

Takéto správanie často signalizuje iba ďalšie pocity, ktoré sa muž (vedome alebo nevedome) snaží skryť.

Čím viac sa snaží nadviazať kontakt s inými ženami, tým je pravdepodobnejšie, že sa iba sám sebe snaží dokázať, že už rozchod prekonal a je pripravený na ďalší krok.

Samozrejme, v niektorých prípadoch to naozaj môže byť tak, ako sa zdá. Niektorí muži prekonajú rozchod veľmi rýchlo.

Obzvlášť rýchlo to môže navonok pripadať v prípadoch, keď bol rozchod iniciovaný práve mužom. V takomto prípade začal muž prekonávať omnoho skôr ako ženy, kvôli čomu sa mu to môže aj oveľa skôr podariť.

Riziká takéhoto správania

Mnohí muži sa takto správajú, a pritom si ani neuvedomujú, akú škodu môžu podobným správaním napáchať.

Ako som už povedal mnohokrát, je veľmi dôležité, aby bol rozchod naozaj prekonaný ešte predtým, ako sa rozhodneme posunúť ďalej a začať znova randiť.

Práve zakrývaním svojich vlastných pocitov a okamžitou snahou o nájdenie iných žien, ktoré by v živote nahradili ich ex-partnerku, muži sami sebe škodia a iba odďaľujú svoje úplné uzdravenie.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…