Živo si pamätám ten pocit, keď sa skončil môj vzťah so ženou, o ktorej som si myslel, že je naozaj tá pravá.

Pamätám si ten neznesiteľný pocit, že je KONIEC. Je koniec, a ja s tým nemôžem absolútne nič urobiť.

Niekedy si neuvedomujeme, čo máme, až dovtedy, kým to nestratíme. Potom prídeme na to, o čo sme vlastne prišli a čo už nemôžeme mať nikdy späť. Alebo, v tomto prípade, KOHO už nemôžeme mať nikdy späť.

A práve to je veľmi silný pocit, ktorý dokáže úplne položiť naozaj kohokoľvek.

Ten pocit, že niečo sa skončilo a už s tým nič nemôžeme urobiť.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Dá sa na to pozrieť aj z opačnej strany

To, že sa náš vzťah skončil a už s tým nič neurobíme, sa dá vnímať ako veľký problém a zdroj smútku, bolesti a ďalších nepríjemných pocitov.

Avšak…

Zároveň sa na to môžeme pozrieť aj ako na skvelú výhodu.

Mnohí ľudia sa po rozchode snažia o svojho ex-partnera bojovať a snažia sa urobiť naozaj čokoľvek len preto, aby dostali ďalšiu šancu.

Týmto správaním si iba škodia. Odďaľujú prekonanie svojho rozchodu a iba sa zbytočne trápia.

Práve „zatvorené dvere“, teda myšlienka, že je všetkému koniec a vášho ex-partnera už nikdy nezískate, je pre vás pri prekonávaní rozchodu pozitívna.

To, že sa váš vzťah nadobro skončil, pre vás určite nebude príjemnou myšlienkou, avšak, určite je to lepšie, ako keby ste mali neustále rozmýšľať nad tým, či ešte máte šancu alebo nie.

Zatvorené dvere pre vás teda môžu byť naozaj prospešné. Ich opakom sú „otvorené dvere“, ktoré môžu nadobúdať hneď niekoľko podôb:

  • Stále môjho ex-partnera milujem.
  • Možno by sme mohli ostať aspoň kamarátmi.
  • Jedno stretnutie po rozchode mi predsa nemôže uškodiť.
  • Musím sa nad tým ešte zamyslieť…
  • A čo keby sme ostali „kamarátmi s výhodami“?

Takéto myšlienky by prichádzali stále a iba by vám škodili. Zatvorte za sebou dvere a posuňte sa konečne ďalej.

Úplný koniec síce bolí, no je pre vás dobrý

Ja viem, je to trochu kruté. Nie je príjemné vášho ex-partnera raz a navždy vytrhnúť z vášho života a už nikdy sa s ním nestretnúť.

Ale verte mi, pomôže vám to. Pokiaľ chcete váš rozchod naozaj prekonať, je to pre vás iba dobré.

Doprajte si ten pokoj, ktorý získate iba vtedy, keď za vaším ex-partnerom a spoločným vzťahom raz a navždy zatvoríte dvere. A už ich nikdy neotvoríte.

Pravidlo nulového kontaktu

Práve kvôli tomu, o čom som hovoril vyššie, je pravidlo nulového kontaktu tak kľúčovou súčasťou môjho návodu na úspešné prekonanie rozchodu, úplné uzdravenie sa a posunutie sa ďalej.

Po rozpadnutí vášho vzťahu a prvotnom vybavení všetkých nedoriešených záležitostí by ste mali prežiť 60 dní bez akéhokoľvek kontaktu s vaším ex-partnerom.

Znie to náročne… A aj to náročné je, obzvlášť prvé hodiny, dni a týždne. Vy to však dokážete a pomôže vám to.

Okrem vás to bude náročné aj pre vášho ex-partnera. Možno nebude schopný pochopiť, prečo ste ho zrazu vymazali zo svojho života a nechcete s ním mať nič spoločné.

Preto môže byť dobré, aby ste vášho ex-partnera o vašom rozhodnutí o nulovom kontakte informovali, napríklad prostredníctvom listu či e-mailu. Radšej sa vyhnite osobnému stretnutiu, pretože to by mohlo byť obzvlášť bolestivé alebo skončiť nesprávnym spôsobom.

Potom to už bude iba na vás. Uzatvorte predošlú kapitolu vášho života a otvorte novú. Bude vám to nejaký čas trvať, no po chvíli sa začnete cítiť lepšie a lepšie, vďaka čomu pochopíte aj to, že zatvorenie dverí, o ktorom v tomto článku píšem, bolo pre vás tou najlepšou voľbou.

Držím vám palce. Vy to dokážete!

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…