Jedným z prvých problémov, ktorým budete musieť po rozchode čeliť je bolesť a smútok pri myšlienke na bývalého partnera.

Aký je najlepší spôsob, ako prestať myslieť na bývalého partnera a zlepšiť tak svoje šance na uzdravenie sa?

V podstate sa stačí držať jednoduchého návodu, ktorý ale nemusí byť pre človeka po rozchode vôbec ľahký. A už vonkoncom nie príjemný.

Predstavím vám 3 kroky, ktorých dodržiavanie vám pomôže čo najrýchlejšie prestať myslieť na bývalého partnera.

Ako dlho to bude bolieť?

ONLINE TEST: Iba 7 otázok a budete presne vedieť, ako dlho bude trvať zotaviť sa z rozchodu.

Krok číslo 1: Musíte to naozaj chcieť

Viem, znie to až príliš jednoducho. Chcieť prestať myslieť na bývalého partnera môže byť v niektorých prípadoch extrémne ťažké, niekedy až nemožné.

Existuje obrovská prekážka, ktorá bráni mnohým ľudom v zabudnutí na ex-partnera. Uhádnete, čo ňou je?

Áno, skutočne ide o lásku. Aj po rozchode svojho bývalého partnera stále milujete. Nie je na tom nič zlé. Aspoň určitý čas po rozchode nie.

Ale verte mi, vždy je možné prestať myslieť na ex-partnera. Prvým krokom je vždy zmierenie sa s rozchodom, prijatie nových skutočností a ochota ísť v pred. Najhoršie, čo môžete urobiť, je totiž zostať na jednom mieste.

Ak nenájdete v sebe silu chcieť prestať myslieť na partnera, nikdy sa nepohnete z miesta. A v konečnom dôsledku škodíte len sebe, pretože odďaľujete svoje uzdravenie.

Prvé týždne po rozchode to bude nesmierne ťažké. Vo vašom vnútri začne prebiehať boj. Na jednej strane bude strata ex-partnera, na druhej strane šanca začať nový vzťah.

Predstava, že navždy stratíte človeka, ktorého ste milovali, je zo začiatku neznesiteľná. Avšak, po určitom čase sa určite začnete zamýšľať nad novým začiatkom.

Postupne by ste mali prestať rozmýšľať nad tým, čo bolo a sústrediť sa na to, čo vás čaká v budúcnosti.

U každého je to samozrejme individuálne. Niekomu trvá spamätať sa pár týždňov, niekomu mesiace alebo aj roky.

Ak sa chcete čo najrýchlejšie uzdraviť, musíte akceptovať fakt, že váš vzťah sa skončil. A vy už takto nemôžete pokračovať ďalej.

Jediná cesta, ako prekonať bolesť z rozchodu a prestať myslieť na ex-partnera, je naozaj to chcieť.

Krok číslo 2: Dôverujte sebe a nie ľuďom vo vašom okolí

Keď akceptujete koniec vzťahu a rozhodnete sa ísť ďalej, mali by ste vedieť, čo robiť a čomu sa vyhýbať. Teda, ak chcete aby to išlo čo najľahšie.

Odporúčam vám vyhýbať sa radám rodiny, priateľov a známych. Nie, že by to mysleli zle, ale niektoré rady sú pre vás jednoducho zlé. Možno sa vám to bude zdať samozrejmé, ale nie každý to vie.

Zlá rada ohľadom vzťahu vám totiž dokáže veľmi ublížiť. A zlá rada je omnoho horšia ako žiadna rada.

Nenechajte sa preto ovplyvniť radami okolia a radšej stavte na moje overené rady, ktoré vyplývajú z dlhoročných skúseností.

Krok číslo 3: Zvykajte si na nový život

Posledným krokom pre úspešné zvládnutie problému je zvyknúť si na určitý denný režim. Musíte si vytvoriť určité návyky, ktoré vám pomôžu nemyslieť na ex-partnera.

Je dobré udržiavať si pozitívnu náladu, myslieť na budúcnosť a nezaseknúť sa na jednom mieste. Najlepšou cestou je každodenná snaha, ideálne po dobu aspoň 2 mesiacov.

Skombinujte všetky 3 kroky a verím, že vám úspešne pomôžu prestať myslieť na bývalého partnera. Nezabúdajte, že najdôležitejšie zo všetkého je chcieť.

Tam kde je vôľa, je aj cesta.

Nemusí to bolieť tak dlho…

V mojom prémiovom programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…

Nemusí to bolieť tak dlho…

V programe „Vzťahový Detox“ spoznáte overený spôsob, ako navždy zabudnúť na EX a dostať sa cez Váš rozchod až o 72% rýchlejšie…